loading

Sık Sorulan Sorular

Bir sorum var ?

Sık Sorulan Sorular

1. EGESUN çelik Yapım Tekniği Nedir?

EGESUN çelik yapı hafif çelik bükme profil ile oluşturulan panelize taşıyıcı sistem ile inşaa edilmektedir.
 

2. EGESUN çelik Yapılarında Kullanılan Malzemeler İthal mi Ediliyor?

Hayır. EGESUN çelik yapılarını oluşturan galvanizli sac, uluslararası standartlarda Türkiye’de mevcuttur. Tüm profil bükme işlemi yine Türkiye’de yapılmaktadır. Kullanılan vida, bulon ve diğer bağlantı elemanları, standartlarına uygun olarak Türkiye’de üretilmektedir. Bunun yanısıra dış cephe kaplaması, çatı kaplaması ve diğer malzemeler Türkiye’den temin edilebilmektdir.

3. Kullanılan Malzemeler Standartlara Uygun mudur?V

EGESUN çelik yapı evlerinde uluslar arası (AlSI, ASTM, ISO, ve DIN) standartlarına. v.e.. TSE’ye uygun malzeme üreten ve satan firmalardan malzeme temini yapılmaktadır. 

4. Bir Evin İnşaatı Ne Kadar Zamanda Bitiyor?

Temel betonu tamamlandıktan sonra 45 gün içerisinde tamamlanıp teslim edilmektedir.

5. EGESUN çelik yapı Sistemleri Betonarmeye göre Daha mı Güvenlidir?

Evet. EGESUN çelik yapı evleri, betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetine daha dayanıklıdır. EGESUN çelik yapı evleri, deprem ve rüzgara karşı Türkiye deprem şartnamesi ‘ve uluslar arası şartnamelerin gereklerine göre tasarlanmıştır.

6. Sonradan Kat ve Oda İlavesi Yapılabiliyor mu?

Hayır. Yatayda,EGESUN çelik yapı Konut Sistemleri, EGESUN çelik yapı kontrolünde olmak suretiyle oda ilavesi yapılabilmektedir.

7. EGESUN çelik yapı Tarafından Yapılan Evlerin Maliyeti Ne Kadardır?

EGESUN çelik yapı evlerinin fiyatları, sizin seçeceğiniz kaplama malzemelerine göre belirlenmektedir. Eviniz, aynı kalitedeki betonarme bir evde daha ekonomik olacaktır.

8. Evin Temelini Kendim mi Yapmak Zorundayım?

Hayır. Evinizin temelini isterseniz kendiniz yapabileceğiniz gibi dilerseniz evin temel su başmanına kadar, projelendirilip EGESUN çelik yapı tarafından yapılabilmektdir.

9. Evi Sadece Anahtar Teslimi mi Almak Zorundayım?

EGESUN çelik yapı da standart bir uygulamayı tercih etmek zorunluluğu yoktur. Konutu isterseniz her şey dahil olacak şekilde anahtar teslimi alabilirsiniz, isterseniz kaba şeklinde teslimatta talep edebilirsiniz.

10. EGESUN çelik yapı Sistemi Sadece Belli Tip Projelerde mi Kullanılabilir?

Hayır. EGESUN çelik yapı konut sistemleri ile çok farklı projelerde kolaylıkla uygulanabilir. Dilerseniz EGESUN çelik yapı projelerinden birisini beğenebilir, yada isteklerinize göre farklı bir proje çizdirebilirsiniz. Bunlarla beraber isterseniz sizin getireceğiniz mimari projede uygulanabilir.

11. EGESUN çelik yapı Evleri İçin Nasıl Garanti Veriyorsunuz?

Kullanılan malzemelerin garantisi, üretici firma tarafından verilmektedir. Çelik ise Erdemir Demir Çelik Fabrikası’nın uluslararası garantisine sahiptir. EGESUN çelik yapı evinizin üretim ve montaj hatalarına karşı yürürlükteki mevzuat çerçevesinde garanti vermektedir.

12. Kapı ve Pencere Doğramaları Nasıl Yapılıyor?

İsteğe göre PVC, ahşap, alüminyum, demir doğrama vs. istenilen her tür kapı ve pencere doğraması uygulanabilmektedir. isteğe göre pencerelere panjurda eklenebilmektedir.

13. İstenilen Her Yere Ev Yapabiliyor musunuz?

Gerekli imar prosedürlerine uygun olduğu sürece, yurtiçi ve yurtdışında istenilen her yere ev yapabilmekteyiz.

14. EGESUN çelik yapı Sistemlerinin Ömrü Ne Kadardır?

EGESUN çelik yapı evlerinde kullanılan kaplama malzemeleri, üretici firmanın verdiği garantiye sahiptir. Çelik konstrüksiyon için yapılan tasarım hesapları, tüm diğer binalarda 60 yıllık ekonomik ömür düşünülürken çelik sistemde 200-300 yıl düşünülmektedir.

15. EGESUN çelik yapı Sistemleri Betonarmeye göre Daha mı Güvenlidir?

Evet. EGESUN çelik yapı evleri, betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetine daha dayanıklıdır. EGESUN çelik yapı evleri, deprem ve rüzgara karşı Türkiye deprem şartnamesi ‘ve uluslar arası şartnamelerin gereklerine göre tasarlanmıştır.

16. EGESUN çelik Yapılarında Kullanılan Malzemeler İthal mi Ediliyor?

Hayır. EGESUN çelik yapılarını oluşturan galvanizli sac, uluslararası standartlarda Türkiye’de mevcuttur. Tüm profil bükme işlemi yine Türkiye’de yapılmaktadır. Kullanılan vida, bulon ve diğer bağlantı elemanları, standartlarına uygun olarak Türkiye’de üretilmektedir. Bunun yanısıra dış cephe kaplaması, çatı kaplaması ve diğer malzemeler Türkiye’den temin edilebilmektir.

17. EGESUN çelik yapı Evleri Kaç Katlı Olabilir?

Mimari uygunluğa göre çok katlı yapılar mümkündür. En uygun ve ekonomik çözümlere ise 2-3 katta ulaşılmaktadır.

18. EGESUN çelik yapı Sistemleri Sadece Konut Tipi Yapılarda mı Uygulanabiliyor?

Hayır. Az katlı ticari yapılarda ve küçük ölçekli sanayi yapılarında da kullanılmaktadır. Ayrıca EGESUN çelik yapı sistemi, geçici konutlar, şantiye binaları,ön üretimli prefabrik konut ve çok katlı yapılar için rahatlıkla kullanılabilmektedir.

19. Evin Büyüklüğü Ne Kadar Olabiliyor?

Evinizin büyüklüğü tamamen size bırakılmıştır. EGESUN çelik yapı teknolojisi, 40m2 büyüklüğündeki konuttan, 450m2 büyüklüğündeki villaya kadar her büyüklükte eve rahatlıkla uygulanabilmektedir.

20. Ödemelerde Nasıl Bir Kolaylık Sağlıyorsunuz?

Firmamızın çalışmakta olduğu bankalar ile olan anlaşması çerçevesinde müşterilerimize kredi olanağı ve %50 Peşin kalan 2 ay vadeli çek ile ödeme imkanı sağlamaktayız.

21. Şömine ve Barbekü Yapılabiliyor mu?

Evet, şömine ve barbekü, çelik taşıyıcı sistemin etkilenmemesi için gerekli ısı yalıtımı uygulanarak yapılabilmektedir.

22. Sonradan İlave Kapı ve Pencere Açmak Mümkün mü?

EGESUN çelik yapı‘nın değerlendirmelerinde taşıyıcı sisteme zarar vermeyecek ve zayıflatmayacak şekilde kapı ve pencere açılabilmektedir.

23. Sonradan iç ve Dış Kaplamasında Değişiklik Yapılabiliyor mu?

Evet, isterseniz iç ve dış kaplamasında değişiklikler yapılabilmektedir.

24. Isıtma Mekanik ve Elektrik Tesisatı Nasıl Olmalıdır?

Isıtma sistemi olarak kombi, bulunduğunuz yere göre doğalgaz, LPG veya akaryakıt kullanılabilir, radyatörlere pompalama sistemiyle bacalı yapılan soba ile de tüm binanın ısıtma sorunu giderilebilmektedir. Mekanik ve elektrik tesisat boruları, duvar ve tavan içerisinde proje aşamasında belirlenerek sorunsuz şekilde monte edilebilmektedir.

25. Ev Yapıldıktan Sonra Duvarlarının Yerlerinde Değişikli Yapabiliyor muyum?

Sadece taşıyıcı olmayan bölme duvarlarda, EGESUN çelik yapı onayı dahilinde değişiklik yapılabilmektedir.

26. Evimi İleride başka Bir Yere Taşıyabilir miyim?

Hayır. İnşa edildikten sonra sökülüp, başka bir yere taşınması mümkün değildir. Prefabrik panel sistemi olursa taşına bilmesi mümkündür.

27. Nakliye sizemi ait?

Yapının nereye gideceği analiz aşamasında bilinmediği için nakliye analizlerimize, dolayısıyla fiyatlarımıza dahil değildir; Nakliye alıcıya aittir.

28. Dublex prefabrik yapılarda ara katlarda hangi malzeme kullanılıyor*

Dubleks konutlarda 20cm çelikten örülü ara kat şasesi kullanılmaktadır. Üstüne 16mm kalın betopan konularak zemin kaplamasına hazır hale getirilmektedir.

 

29. Afetlere karşı dayanıklımıdır? ( yangın, deprem vb... )

Binalarımız hertürlü depreme dayanıklıdır ve yanıcı özellikleri yoktur.

Sık Sorulan Sorularımızda sorduğunuz soruların cevabını bulamazsanız, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@egesunprefabrik.com